RT0805FRE072K55L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0805FRE072K55L
JLCPCB Part #
C869348
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 2.55kΩ Thin Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS