RT0805DRE07942RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0805DRE07942RL
JLCPCB Part #
C868985
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 942Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS