RT0805DRE0716RL
MFR.Part #
RT0805DRE0716RL
JLCPCB Part #
C868573
Description
-55℃~+155℃ 125mW 16Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS