RT0805DRD0782R5L
MFR.Part #
RT0805DRD0782R5L
JLCPCB Part #
C3941963
Description
-55℃~+155℃ 125mW 82.5Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS