RT0805CRE0736RL
MFR.Part #
RT0805CRE0736RL
JLCPCB Part #
C868456
Description
-55℃~+155℃ 125mW 36Ω Thin Film Resistor ±0.25% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS