RT0805BRE07976RL
MFR.Part #
RT0805BRE07976RL
JLCPCB Part #
C868255
Description
-55℃~+155℃ 125mW 976Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS