RT0805DRD072K1L
MFR.Part #
RT0805DRD072K1L
JLCPCB Part #
C2116425
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 2.1kΩ Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS