RT0603FRE0736KL
MFR.Part #
RT0603FRE0736KL
JLCPCB Part #
C863764
Description
-55℃~+155℃ 100mW 36kΩ 75V Thin Film Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS