RT0603BRC077K87L
MFR.Part #
RT0603BRC077K87L
JLCPCB Part #
C861023
Description
-55℃~+155℃ 100mW 7.87kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±15ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS