RT0402DRE0756RL
MFR.Part #
RT0402DRE0756RL
JLCPCB Part #
C853990
Description
-55℃~+155℃ 56Ω 62.5mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS