RT0402DRE0716K7L
MFR.Part #
RT0402DRE0716K7L
JLCPCB Part #
C853807
Description
-55℃~+155℃ 16.7kΩ 62.5mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS