RT0402DRD0776R8L
MFR.Part #
RT0402DRD0776R8L
JLCPCB Part #
C3990974
Description
-55℃~+155℃ 63mW 76.8Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS