RT0402CRD0736KL
MFR.Part #
RT0402CRD0736KL
JLCPCB Part #
C2126955
Description
-55℃~+155℃ 36kΩ 50V 62.5mW Thin Film Resistor ±0.25% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS