RT0402BRE0756KL
MFR.Part #
RT0402BRE0756KL
JLCPCB Part #
C853330
Description
-55℃~+155℃ 50V 56kΩ 62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS