RT0402BRD0768RL
MFR.Part #
RT0402BRD0768RL
JLCPCB Part #
C852891
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 68Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS