RT0402BRD0756RL
MFR.Part #
RT0402BRD0756RL
JLCPCB Part #
C852847
Description
-55℃~+155℃ 50V 56Ω 62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS