RT0402BRC0748R7L
MFR.Part #
RT0402BRC0748R7L
JLCPCB Part #
C5897082
Description
-55℃~+155℃ 48.7Ω 63mW Thin Film Resistor ±0.1% ±15ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS