RC2010FK-076M8L
MFR.Part #
RC2010FK-076M8L
JLCPCB Part #
C877581
Description
-55℃~+155℃ 6.8MΩ 750mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS