RC1206FR-7W576RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC1206FR-7W576RL
JLCPCB Part #
C6263462
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 500mW 576Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS