RC0805FR-7W3R6L
MFR.Part #
RC0805FR-7W3R6L
JLCPCB Part #
C5720092
Description
-55℃~+155℃ 250mW 3.6Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS