RC0805DR-0756RL
MFR.Part #
RC0805DR-0756RL
JLCPCB Part #
C4067585
Description
-55℃~+155℃ 125mW 56Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS