RC0805DR-0746K4L
MFR.Part #
RC0805DR-0746K4L
JLCPCB Part #
C472191
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 46.4kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS