RC0402FR-0757R6P
MFR.Part #
RC0402FR-0757R6P
JLCPCB Part #
C7273331
Description
-55℃~+155℃ 57.6Ω 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS