RC0603JR-7W33RL
MFR.Part #
RC0603JR-7W33RL
JLCPCB Part #
C5355193
Description
-55℃~+155℃ 200mW 33Ω 75V Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS