RC0603JR-1056KL
MFR.Part #
RC0603JR-1056KL
JLCPCB Part #
C20162400
Description
-55℃~+155℃ 100mW 56kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS