RC0603JR-0768RP
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0603JR-0768RP
JLCPCB Part #
C5862024
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 68Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS