RC0603JR-072K7P
MFR.Part #
RC0603JR-072K7P
JLCPCB Part #
C20162341
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.7kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS