RC0603FR-1010RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0603FR-1010RL
JLCPCB Part #
C4036280
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 10Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS