RC0603FR-0736K5P
MFR.Part #
RC0603FR-0736K5P
JLCPCB Part #
C6263752
Description
-55℃~+155℃ 100mW 36.5kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS