RC0603FR-0735R7P
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0603FR-0735R7P
JLCPCB Part #
C6378258
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 35.7Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS