RC0603FR-072K26L
MFR.Part #
RC0603FR-072K26L
JLCPCB Part #
C137750
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.26kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS