RC0603DR-0766K5L
MFR.Part #
RC0603DR-0766K5L
JLCPCB Part #
C4051206
Description
-55℃~+155℃ 100mW 66.5kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS