RT0603BRE0716R5L
MFR.Part #
RT0603BRE0716R5L
JLCPCB Part #
C861697
Description
-55℃~+155℃ 100mW 16.5Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS