RC0603DR-0736KL
MFR.Part #
RC0603DR-0736KL
JLCPCB Part #
C858993
Description
-55℃~+155℃ 100mW 36kΩ 75V Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS