RC0603DR-072K87L
MFR.Part #
RC0603DR-072K87L
JLCPCB Part #
C137816
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.87kΩ 75V Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS