RC0603DR-072K74L
MFR.Part #
RC0603DR-072K74L
JLCPCB Part #
C858968
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.74kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS