RC0603DR-072K55L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0603DR-072K55L
JLCPCB Part #
C858965
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.55kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS