RC0402JR-0733RL
MFR.Part #
RC0402JR-0733RL
JLCPCB Part #
C137880
Description
-55℃~+155℃ 33Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS