AHA500JB-56R
MFR.Part #
AHA500JB-56R
JLCPCB Part #
C6119545
Description
56Ω 5W Wirewound Resistor ±200ppm/℃ ±5% Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS