RC0402FR-07768KL
MFR.Part #
RC0402FR-07768KL
JLCPCB Part #
C273722
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 768kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS