RC0402FR-0718KL
MFR.Part #
RC0402FR-0718KL
JLCPCB Part #
C138044
Description
-55℃~+155℃ 18kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS