RC0402DR-075K1P
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0402DR-075K1P
JLCPCB Part #
C20161211
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 5.1kΩ 63mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS