RC0201DR-0728K7L
MFR.Part #
RC0201DR-0728K7L
JLCPCB Part #
C851697
Description
-55℃~+125℃ 25V 28.7kΩ 50mW Thick Film Resistor ±0.5% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS