PT1206JR-7W0R051L
MFR.Part #
PT1206JR-7W0R051L
JLCPCB Part #
C7262344
Description
-55℃~+155℃ 500mW 51mΩ Thick Film Resistor ±350ppm/℃ ±5% 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS