PE0603DRF470R015L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PE0603DRF470R015L
JLCPCB Part #
C4253202
Description
15mΩ 400mW Metal Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS