PA1206FRM070R025L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
PA1206FRM070R025L
JLCPCB Part #
C20160483
Package
1206
Description
250mW 25mΩ Current Sense Resistor ±1% ±75ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS