MHP-50PTA52-1K8
MFR.Part #
MHP-50PTA52-1K8
JLCPCB Part #
C19606707
Description
-55℃~+150℃ 1.8kΩ 500mW Metal Film Resistor ±0.02% ±5ppm/℃ Plugin,D2.1xL9.1mm Through Hole Resistors ROHS