AC0805JR-7W150RL
MFR.Part #
AC0805JR-7W150RL
JLCPCB Part #
C20143087
Description
-55℃~+155℃ 150Ω 250mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS