AC0805DR-076K8L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AC0805DR-076K8L
JLCPCB Part #
C5575919
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 6.8kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS