AC0603FR-7W6R8L
MFR.Part #
AC0603FR-7W6R8L
JLCPCB Part #
C20142048
Description
-55℃~+155℃ 200mW 6.8Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS